Spēlmaņu naktis

Ik viens, kas mēģinājis izklaidēt savus viesus, vai ieviest ballītē jautrību ir saskāries ar dažādām grūtībām. Neatkarīgi no vecuma – cilvēki iedalās dažādos spēlētāju tipos. Tamdēļ, uzskaitīšu daļu, kuru esmu iepazinusi savā spēļu vadītājas un spēlētajas pieredzes laikā:

Spēlētāju paviršs raksturojums

1. Žigalo: tie kuri spēles laikā, dažādu iemeslu dēļ paziņo, ka guļ ar tavu māti. Spēles beigās, izrādās, ka viņš ir gulējis ar vairumu no mātēm un vēlētos stāties seksuālās attiecībās arī ar dažu labu spēlētāju no pretējās komandas.

2. Kolektīvie alkoholiķi: tie, kuriem neinteresē spēles uzvara, bet gan cilvēki un nepiespiestās komunikācijas process. Kad sajūt, ka nav ne viena, ne otra – iet uz bāriņu. Pasīvi spēlē, kas viņus nesaista no pirmā acu uzmetiena.

3. Hudīnī: Tas, kurš kabatā vienmēr ir noglabājis vēl vienu kāršu kavas komplektu un piedurknē 5m ar krāsainiem kabatas lakatiņiem. Spēlē galvenais ir nošmaukties.

3. Tas loceklis, kas izmisīgi vēlas uzvarēt: Mēdz piemirst, ka pēc finiša taisnes dzīve turpinās un adrenalīnu var iegūt žonglējot ar jēlām olām. Parasti uzvar, un žonglē ar savējām.

4. Pacifisti: tie, kuri nemēdz likt justies otram slikti pat spēlē. Bieži šādus eksemlārus var manīt pie lielgabaliem, liekot stobros ziedus, un  meņģējoties ar pretinieku māsām, nekā cīnoties ar pašiem naidniekiem.

5. ADD: uzmanības deficīta paraugbērns. Ja vairāk kā pusstundu jāklausās noteikumos, tas jau ir aizmirsis, kur atrodas un kāds gads.

6. Taktiķis: ilgi domā, strauji izdara gājienus. Izmanto vecus pierakstus no Hitlera kara gājieniem, pat ja spēlē tikai domino.

Kā visus šos apvienot, lai spēle izdotos?

1. Padoms: spēlējiet ko nevardarbīgu, piemēram veco labo “Kas, ar ko, kur, kad, ko darīja”, jo vecāki kļūstam, jo šī spēle paliek interesantāka, gandrīz kā lasīt dzelteno presi, tikai klātesošo uzrakstītais izklausās reālāk.

2. Padoms: spēlējiet spēles, kur nevajag izmantot tikai vienu no darbībām, tātad, taktikas spēles derēs tikai taktiķiem un tiem, kas aizraujas ar trīsgades plānu ieviešanu pat dzīvē, savukārt, ADD cilvēkam jau sen būs radies dzīves apnikums, tas sāks ēst maizītes un dziedāt līdzi visām dziesmām, kas piedevām, skanēs tikai viņa paša galvā. Lai izvairītos no šādas situācijas, jāizvēlās neitrāla spēle, kas ir pietiekoši atraktīva, bet tai pat laikā neliek pārāk skraidīt un lēkāt. Kokos kāpšanu es iesaku atmest kā otro sliktāko ideju. Tie kas uzrāpsies – netiks lejā, savukārt meitenes ar svārkiem pārāk novērsīs puišu uzmanību no kāpšanas augstāk. Tādēļ ideālā spēle šajā gadījumā ir piemēram “Soliņš”, kur ir jāizplāno, kā atbrīvoties no iepriekšējā sēdētāja, neizmantojot fizisku spēku. Kā piemēram, ja uz soliņa kāds apsēžas tēlojot smalku dāmīti, kas lasa grāmatu, to var aizbiedēt kāds, kurš nolemj būt pataloģisks smēķētājs. Nedrīkst iziet no lomas un izlikties, ka klīrīgajai mamzelei ir pa prātam dūmi, savukārt, smēķētāju var aizbaidīt no soliņa kāds cits, piemēram, viņa sieva.

3. Padoms: Sadalīt viņus divās jauktās komandās. Rūpīgi jāskatās, lai katrā no tām ir kāds spēcīgs vadonis, jo saliekot kopā Kolektīvos alkoholiķus, pacifistus un ADD cilvēkus, jūs varēsiet novērot jautrāku ballīti virtuvē pie glāzes ar ābolu sulu un cigaretēm, nekā pie spēļu galda.

4. Padoms: neizmēģināt jaunas spēles apkopojot visus indivīdus. Nevar garantēt,  ja vienam ir inetersanti, tad otrs nebūs jau nosiekalojis blakussēdošā plecu. Vislabāk ir izvēlēties spēles, kas jau ir iepriekš izsūtītas apskatei, un ir bijusi visiem iespēja neatkarīgi no viena vadītāja/stāstnieka, kurš vienīgais pārzina noteikumus, uzzināt kas īsti notiek spēlē.

5. Padoms: ja redzat, ka šī spēle ir pārāk neienteresanta – uzlabojiet noteikumus, vienojoties ar pārējiem, kā padarīt spēli interesantāku. Spēļu ražotāji nav universāli, vēl jo mazāk – spējīgi piesaistīt visus.

6. Padoms: pirms savest vairākus svešus cilvēkus pie viena spēļu galda, apdomāt, vai viņus vajag savest. Reizēm labāk ir veidot vienkārši patīkamu pasēdēšanu pie riču rača mazākā kompānijā, nekā saspringti vērot katru kustību, jo kāds ir iesvilies uzvaras sajūtās.

7. Padoms: Ja tomēr nevar izbēgt no visu cilvēku apkopojuma zem viena jumta – saorganizēt visus tā, lai būtu pietiekoši daudz anestēzijas līdzekļu (Alus, utt).

8. Padoms: ADD jaunieti neaiciniet uz Monopolu, Katanas ieceļotājiem utt. Ja uzaiciniet, nedusmojieties, ka viņam neientersē, jo viņš noteikti jau pēc stundas ir atradis interesantākas lietas ko darīt, piemēram, skaitīt spalvas uz savas kreisās kājas.

9. Padoms: Nopietnai spēlei izvēlies tikai tos, kas atbilst spēles vajadzībām, taktiķus, žigalo tipa cilvēkus un to locekli (šoreiz, tiešām ar to es domāju attiecīgo ķermeņa daļu), kuram svarīga ir uzvara. Jaukai un sirsnīgai pasēdēšanai ņemt tos, kas spēles neuztver tik nopietni. Izvērtējot jau laikus iespējamos spēlētājus.

10. Padoms: samierinieties, ka tikai  tev ir entuziasms spēlēt, pārējie ieradās dažādu iemeslu dēļ – pacifistam patīk tava māsa, bet stratēģis gribēja parunāt par politiku. Un ir dienas, kad pat Hudīnī ir pārāk noguris un apātisks, lai jestri iesaistītos.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Advertisements
BUFETE

Gāzes un nogāzes. Abas vajag.

Rotaļlaukums

Tas, kas kaut kur paslēpies.

Fredija Krūgera blogs

Cilvēkus var iedalīt divās kategorijās-tie, kuriem ir veselais saprāts un tie, kuri veido bezjēdzīgus blogus. Es ietilpstu otrajā kategorijā. Šis bezjēdzīgo vārdu kopums, jeb blogs ir subjektīvs un netiek galvots, ka tajā ir iespējams atrast jebkādas loģikas paliekas. Rakstu par lietām, kuras interesē, pat, ja tās līdz galam neizprotu.

kLab-rotrija

par un ap muzikālo pasauli un ne tikai.

loderiem.lv

loderēt ir forši!

Life

just another story

Live, Nerd, Repeat

Making life better through the perfect application of humor and nerdery

%d bloggers like this: