Ziemas izklaides Latviešu gaumē

Dabiskais dzīves cikls mūs ik gadu noved vienā un tajā pašā punktā – zem segas. Lai pieceltos tikai tajos mirkļos, kad tas izmisīgi nepieciešams dzīvības saglabāšanai.

Ziema ir mans mazāk mīļākais gadalaiks no visiem, bet tas nemazina faktu, ka tas ir arī skaists mirklis, kad novērot latviešu īpatnības un izbaudīt katru no tām līdz kaulam.

Sāls kaisīšana uz ietvēm un vecās  brūcēs:536389_377789752296441_1247484989_n

Eksperti atzinuši, ka šis ir labākais veids, kā cīnīties ar apledojumu un bezkaunīgākais, kā iznīcināt ziemas zābakus. Šim rituālajam sporta veidam aizsākumus var meklēt tajā dienā, kad latvietis atklāja sāls maģisko spēku, vārot zupu no cirvja kāta. Neraugoties uz to, ka tas posta visu apkārt esošo dabu un infrastruktūru, latvietis vēsturiski ir stiprs raksturā un nesaudzīgs cīņa ar ienaidnieku.

 

Riepu maiņa:

Ekstrēmo sporta veidu topa ikgadējais līderis, neapšaubāmi viena no likuma, drošības un veselā saprāta pārkāpēju iecienītākajām disciplīnām. Lai arī ik gadu 1. decembris ir oficiālais datums, kad jānomaina no vasaras uz ziemas riepām, daudzi savus dzelzs rumakus apseglo ziemai tikai tajā brīdī, kad vairs nav iespējams izrakties cauri kupenām.

Jumtu tīrīšana:

Jumtu tīrīšana latvietī izraisa tikpat lielu atsaucību, cik iešana balsot vēlēšanās un tikpat lielu vēlmi uz līdzdalību, cik piespiedu kārtā un negribēta ir studentiem sesija augstskolā. Neraugoties uz to, parasti tiek izvēlēts viens dzimtas vīrieškārtas pārstāvis, kurš bez jebkādiem drošības pasākumiem tiek aprīkots ar lāpstu, pižiku, kas slīd pāri acīm un dūraiņiem, kuri palīdz nezaudēt samaņu no aukstuma. Kamēr sievieškārtas pārstāves gatavo svētku mielastu par godu jumta atbrīvošanai no sloga, pārējie vīri stāv lejā zem jumta un dzen izmisumā augšā esošo ar saviem padomiem.

Ieģipsēšanās:730c73608a04edc1b3fc423a74f66f1f

Pirmā reize esot sāpīga. It sevišķi, ja cilvēks nolemj, ka vēlas braukt ar snovbordu no augstākā kalna, veicot sarežģītāko triku, bez jebkāda instruktora padoma. Tieši spītība dzen mūsu tautu caur ērkšķiem uz zvaigznēm, nu, vai arī uz intensīvās terapijas palātu. Tomēr ikviens sporta veids ir ne tikai bīstams, tas ir arī skaists, piemēram, lēkšana pār ugunskuru Jāņu naktī, kad gaiss virmo mīlestībā un dziesmās, un visi tautieši ir vienoti kopā zem naksnīgās debess un neskaitāmām promilēm.

Daiļslīdēšana:

Ne tikai vīrieši piekopj ekstrēmos sporta veidus ziemas pilnbiriedā. Jau izsenis tieši sievietes sasniegušas augstākos rādītājus Vecrīgas ledus iekarošanā. Tieši daiļās jumpravas izvēlās trakākos augstpapēžu zābakus, lai pilnīgā ķīselī dotos mājup, izklaidējot ne tikai garāmgājējus, bet arī tos, kuri viņām palīdz veikt šo disciplīnu. Un, lai pasaulē iestātos dabiskais līdzvars, jāpiezīmē, ka tieši divas dāmas ir nepieciešamas, lai šis skats izpelnītos visskaļākās ovācijas un vispārēju sajūsmu.

Zemledus makšķerēšana:

Disciplīna savu nosaukumu ieguvusi pateicoties faktam, ka makšķernieki biežāk pakļūst zem ledus nevis atrodās uz tā. Tautas nemirstīgie varoņi – bļitkotāji, jeb ledus identifikatori, pēc kuriem nosaka ne tikai ledus tuvošanos, bet arī to, ar kādu ātrumu palu laikā upē ledus pārvietojas. Šie kungi drosmīgi bruņojas ar pacietību un šņabi. Bļitkošana ir svētceļojums miera un apgarotības pasaulē, kur nav sievu, valdības un televīzijas reklāmu. Dažreiz gadās noķert zivis.

Salūts:

Spilgtas krāsas un gaismas, liels troksnis, un sajūsmas pilni spiedzieni. Iespējams tieši tā šo brīdi iztēlojās katrs, kam ir četras petardes un sērkociņu kastīte. Neņemot vērā pilnīgi nekādus brīdinājumus un neraugoties uz nepiemērotajiem apstākļiem – uguņošana ir Latvijas pilsoņu stihija. Un tieši Jaunais gads aplaimo visus četrkājaninos draugus ar mazām sirdslēkmēm un bērnus ar rājieniem no vecāku puses, kamēr paps aizdedz kārtējo raķeti ar savu izsmēķi.

Dārgie līdzpilsoņi, maza projekta ietvaros meklēju iepēju doties bļitkot. Varbūt tieši tev ir personīgi zināms kāds ikgadējs ledus vilks, kas uzticīgi dodas uz Daugavas krastiem? Varbūt tuvākajā laikā kāds pats plāno doties brīnišķajā ceļojumā?

Ar vēlmi doties un tik pat lieli – atgriezties,

Kate.

Advertisements

One thought on “Ziemas izklaides Latviešu gaumē

  1. K. saka:

    Perfekts raksts! Siekalojos gaidot sniega devu, lai pati Karlsonotos uz jumta

    Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Advertisements
BUFETE

Gāzes un nogāzes. Abas vajag.

Rotaļlaukums

Tas, kas kaut kur paslēpies.

Fredija Krūgera blogs

Cilvēkus var iedalīt divās kategorijās-tie, kuriem ir veselais saprāts un tie, kuri veido bezjēdzīgus blogus. Es ietilpstu otrajā kategorijā. Šis bezjēdzīgo vārdu kopums, jeb blogs ir subjektīvs un netiek galvots, ka tajā ir iespējams atrast jebkādas loģikas paliekas. Rakstu par lietām, kuras interesē, pat, ja tās līdz galam neizprotu.

kLab-rotrija

par un ap muzikālo pasauli un ne tikai.

loderiem.lv

loderēt ir forši!

Life

just another story

Live, Nerd, Repeat

Making life better through the perfect application of humor and nerdery

%d bloggers like this: