MAZĀ, ČILL, ES TAČU IZVILKŠU

Pēc visnotaļ mākslinieciskās videofilmiņas iznākšanas par prezervatīvu lietošanu, mazliet apmulsu. Nav tā, ka jaunieši nezinātu, ka prezervatīvi eksistē un kam viņi izmantojami. Viņiem trūkst vietu, kur diskrēti iegādāties šo «pirmās nepieciešamības preci».

Jā, organizācijas velta līdzekļus un laiku, lai sagatavotu un apkopotu informāciju, kas pieejama jauniešiem. Nu, piemēram, http://www.papardeszieds.lv/attachments/004_kontracepcija_lv.pdf.

Bet, kāda velna pēc, lai 15 gadnieks būtu apbērts ar 20 kontracepcijas līdzekļiem, kas ietver abu dzimumu sterilizāciju? Neviens no pārējiem kontracepcijas līdzekļiem, izņemot prezervatīvus, jauniešiem nav brīvi pieejams. Iet pie ginekoloģes, lai ievietotu riņķīti? Tas nav lēts prieks. Un es pat kā pieaugusi sieviete apšaubu, ka vēlētos iegrūst sevī spirāles, vai rīt tabletes, izjaucot hormonālo darbību.

Tātad, pēc dotās informācijas – vīriešu prezervatīvu efektivitāte: 93%. Savukārt, šis ir vienkārši skaisti:

blablabla90%!

KĀDĒĻ šo aizvien kultivē pie kontracepcijas metodēm jauniešiem? 90% efektīva, tas ir viss, ko tas 15 gadnieks izlasīja. Ja pareizi dara, tad takš nekas nenotiek. Un tā tā sēkla sējas tajā vējā. Paga, stop, stop, tur ir vēl kontracepcija – plāksteris, kuru jāuzlīmē uz augšdelma (piemēram), tā lepni 3 nedēļas mēnesī rādot visiem klases biedriem, ka esi kļuvis par pilnvērtīgu sabiedrības locekli. Blakusefekti: stipra asiņošana, galvassāpes un ādas iekaisums. Plāksterim es neuzticētu pat savu nikotīna atkarību, kur nu pret-apaugļošanos.

Tai pašā laikā, prezervatīvi ir viss, kas jaunietim ir nepieciešams. Sargājot sevi, tu sargāsi otru. Un, Dieva dēļ, ja tu saķer kaut ko, pārguļot ar svešu cilvēku, apzināti neizmantojot prezervatīvus, tad tu esi to nopelnījis. Nopietni. Piekriti – iekriti. Un visi slimnīcā tiešām uz tevi skatīsies kā uz trešās pasaules valsts piederīgo, kas pirmo reizi tiek iepzīstināts ar gumiju. Eksistē vārds «nē», kuru vairumam meiteņu vajadzētu daudz un pacietīgi trenēties izrunāt.

«BET, MAZĀ, MAN IR ALERĢIJA!»

Alerģija var izveidoties tikai un vienīgi no sastāva, nevis no kontracepcijas kā tādas. Latekss ir viens no pirmajiem, kas var izraisīt alerģisku jūtīgumu, niezošu, sūrstošu vai nepatīkami karsējošu sajūtu. Šī sajūta var veidoties vai nu no lateksa, vai lubrikanta pārklājuma, kas pievienots prezervatīva ražošanas procesā. Tieši tādēļ tiek ražoti prezervatīvi bez lateksa. Pat ASV mazāk kā 1% sirgst ar šo alerģiju (http://latexallergyresources.org/statistics). Tāpēc man ir pretjautājums: kā vispār šis attaisnojums spēj cirkulēt mūsdienu sabiedrībā, nesaņemot sitienu pa seju?

«ES TEVI NEJŪTU! TAS IR KĀ DRĀZT SILTUMNĪCU.»

Pirmkārt, beidziet iegādāties nepareizos prezervatīvus. Ir super-plāni, ir ar pumpiņām un rieviņām, ir ekstra-lubricēti. Jā, tas nav atrisinājums, bet tas ir veids, kā var situāciju uzlabot. Vispār, tiem, kam prezervatīvi riebj vairāk kā vērmeļu tēja, iesaku tikai un vienīgi izmēģināt vairāk, kā tikai iebāzt-izvilkt-atkārtot tehniku. Ir daudzi veidi, kā sniegt otram lieliskās sajūtas, nestumdot vienam otrā savus dzimumorgānus. Kvalitatīva pornogrāfija (x-art) ir jūsu rīcībā 24/7. Mācieties un tad taisiet piruetes, nevis otrādi.

«BET TAS PREZIS SPIEŽ/SLĪD NOST/MĒDZ PLĪST, NAFIG, NEVILKŠU!»

Khem, kā lai to iejūtīgāk pasaka – TAS NAV ĪSTAIS IZMĒRS! Ikdienā veikalos var iegādāties tikai un vienīgi standarta prezevatīvus, piemājas lielveikalā – lielākā daļa būs vai nu standarta 52mm, vai sniegs mazu izmēru variāciju (52-54mm).

Mazāka (47mm) un lielāka diametra (līdz 69mm) prezervatīvi atrodami pārsvarā seksšopos, šajā gadījumā, vienīgais, kurā var doties arī tie, kam nav 18 gadi un piemeklēt savam izmēram ir Sexystyle (nope, šī nav reklāma, tikai informācija). Šajā brīdī es vainoju  «sistēmu», kas nespēj nodrošināt pilnvērtīgu prezervatīvu klāstu, jo šī ir viena no lietām, kas tiešām samazina drošību pat izmantojot kontracepciju – šaurs vai norullējies prezervatīvs nav nedz drošs, nedz ļaus atslābināties. Un daudzi cilvēki, daži pat tikai pēc 30 gadiem nonāk seksšopā, lai atklātu, ka eksistē kaut kas, kas viņiem pusi akta neliek atrasties agonijā dēļ nospiestas dvēseles un locekļa.

«VIŅŠ LIETO XXL PREZERVATĪVUS, VIŅAM NOTEIKTI IR LIELS…»

Ok, čaļi, šo mazo triku varat atmest uzreiz, visas, kas prot lasīt un salīdzināt paciņu uzrakstus, atklās, ka standarta veikalos nopērkamie XXL ir tikai pašapziņas, nevis seksa kvalitātes celšanai. XXL – 54 mm, standarta – 52mm diametrā. Ja vien tas tiešām nesniedz papildus ērtību, nevelc prezervatīvu, kas ir dekorācijai. Kontracepcija tā nestrādā.

«MAN IR KAUNS IEGĀDĀTIES PREZERVATĪVUS.»

Es lieliski izprotu jauniešus, kuri savos 14-15-16 gados (savus izsaucienus «KO-A!? 14?!» paturiet pie sevis, sen jau nav par jaunu, pat nezinu, kad tas bijis «par jaunu») nevar saņemt dūšu ieiet aptiekā, kurā strādā Vijas tante, no 7.dzīvokļa. Viņa pazīst visus ciematā, ieskaitot mammu un skolotājas. Un tagad aizdomājamies, vai sekss mūsdienās pieaugušajiem ir pasniegts pareizi, lai jauniešiem nebūtu jāslapstās pa kaktiem, lai sadabūtu da jebkādus prezervatīvus? Jaunieši nav neizglītoti, tie ir vecāki, kas uzskata, ka bērniem seksualitātes izzināšana un eksperimenti ar partenri sāksies tikai dienu pēc astoņpadsmitās dzimšanas dienas. Un sekss, tas tikai pēc mācītāja svētības.

Jauniešiem jāspēj nodrošināt diskrēts veids, kā iegādāties vai saņemt prezervatīvus. Un, ja to nevar nodrošināt, tad jauniešiem ir jāpieņem alternatīva – doties uz tālāko veikalu un izlikties, ka pērk tos draugam.

Un, protams – padoms vecākiem, kuri negrib, lai viņu bērni apbērnojas: 

Turiet pieejamā vietā prezervatīvus. Pirmos 10 dzīves gadus viņi tur lies ūdeni, lai mestu uz mašīnām, bet nākamos desmit tie jutīsies vairāk kā pateicīgi, ka nemēģiniet stāstīt par putniņiem, stiebriņiem un šķirbiņām, bet esat parūpējušies, lai viņi nepieļauj kļūdas tikai neērtības dēļ.

P.S. Šis nav spļāviens neviena lauciņā. Manuprāt, jauniešiem ir jāspēj atklāt reālie iemesli, kādēļ viņu seksuālo eksperimentu periodā vajag lietot prezervatīvus – STS ir bubulis ar ko cilvēkus biedēt 14 gados, pie joda, ar to var biedēt jebkurā vecumā. Vediet uz morgiem, rādiet bildes, veidojiet filmas. Bet, khem, nestāstiet, ka pārtrauktais dzimumakts ir kontracepcija!

Šī brīža situācija STS izplatībā Latvijā: http://nra.lv/veseliba/126896-jauniesu-vidu-draudigi-izplatas-seksualas-slimibas.htm

Advertisements

24 thoughts on “MAZĀ, ČILL, ES TAČU IZVILKŠU

 1. Anonīms saka:

  Paldies!

  Like

 2. Zuze saka:

  Vispār jau tie plāksteri strādā labāk par to riņķīti. No pieredzes stāstu, man riņķītis krita laukā, bet tas plāksteris bija ok, viņu visur var līmēt, man, piemēram bija zem gurna un tur vispār neviens cits bez partnera viņu neredzēja. Un tie nikotīnam arī strādā, ja uzlīmēsi vairāk par 3 nikotīna plāksteriem atļautā viena vietā, var pat līdz galvas reiboņiem aiziet no overdose. Tā, ka plāksteri noteikti strādā.

  Like

  • Bufetniece saka:

   Neesmu pētījusi cenas, (tādēļ, ticu, ka daudzi, ieskaitot mani, labprāt uzzinātu, kādas ir iespējas jaunietim (14-15gadi) tos iegādāties) un vai tas jāsaskaņo ar ārstiem? Šī informācija būtu ļoti noderīga tiem, kas grib noriskēt un izmēģināt. Tiesa, tas ir risinājums, ja ir patstāvīgs partneris un sieviete jau ir nobriedusi, kas pieļauju, ir tavs gadījums.
   Vienīgais mīnuss, ka pārsvars ir tīņi, kas guļ un tad domā.

   Jo plāksteri uz gonorejas neuzlīmēs.

   Like

   • Anonīms saka:

    Plāksteris ir hormonāls pret-bērnu līdzeklis – tātad to izrakstīs ārsts.
    Un tas nepalīdzēs pret hlamīdijām, sifilisiem, herpēm un HIViem (un visu pārējo, kas nu tur vēl ir tai STS groziņā)

    Like

 3. belfene saka:

  Patiesi un bez piepūles.

  Like

 4. Klaudija saka:

  “Nav tā, ka jaunieši nezinātu, ka prezervatīvi eksistē un kam viņi izmantojami. ”

  Diemžēl, realitāte rāda, ka nezin gan! Nesaku par, piemēram, Rīgas “krutajiem” jauniešiem, bet laukos kontracepcija vispār ir tumša bilde.

  Like

  • Bufetniece saka:

   Es visu savu svēto jaunību pavadīju laukos, vienīgais iemesls, kādēļ rodas “realitāte” ar jauniešiem, kas neizmanto prezervatīvus ir tā, ka iespējas iegādāties ir tik limitētas (divi/trīs veikali mazajos ciematos ir augsts rādītājs), visos veikalos bērnus pazīst jau kopš pamperu laikiem. Sabiedrība būtu sašutusi, ja kāds tīnis iespertos, lai iegādātu sev gumiju. Tā ir realitāte – kauns nevis nezināšana.
   Pārdevējas aukstais skatiens “Ak, ta biš’ to zuti gribas pamērcēt, ja?” nav nekāds motivators nodrošinājuma ieguvei. Un šī ir reālā problēma, nevis nezināšana. Diskrēta ieguve? Un, kā ir ar maznodrošināto bērniem? Viņiem nav maizei, kā viņi lūgs mammai, lai iedod 2.95 priekš prezervatīviem? Varētu runāt un velt vainu uz bērniem, ja tiem būtu pietiekama piekļuve prezervatīviem, kā arī to bez maksas iegūšanas punkti.
   Tad, un tikai tad, es piekritīšu, ka bērni ir neizglītoti.

   Like

   • Neesiet muļķes saka:

    Un tieši tāpēc jau sekss nav bērnu rotaļa, bet gan pieaugušo padarīšana. Ja nevari tos dažus eur priekš kontracepcijas sakasīt, piedod, ir bezatbildīgi no tavas puses tam nodoties. Vaina jau ir audzināšanā, visatļautībā, kas tagad valda… tagad tā vien šķiet, ka visi ar visiem guļ, jo tas tak ir baigi forši. Neatņemama piektdienas dzerstiņa sastāvdaļa.

    Ir jāmaina audzināšana. Bērnam ir jāmāca, ka tas, ka tev, redz, stāv, tas nenozīmē, ka uzreiz kaut kur jāiebāž. Ir jāizaug, tam jānobriest. Jābūt gatavam ne tikai fiziski, bet arī emocionāli un JĀ, arī materiāli. Es nesaku, ka ārpuslaulību sekss ir nosodāms, nebūt ne. Es tikai vēlos uzsvērt, ka kaut kādām normām jau ir jābūt. Jo tas, ka te tagad visi ar visiem visās pažobelēs, atvainojos, drāžas, tas nu galīgi nav normāli. Tā ir stulbība, bezatbildība, visatļautība.

    Like

 5. Plāksteris gan ir tieši tā pati hormonālā metode, pie kura var tikt, tikai ejot pie ginekologa un izrunājot + un – katrai hormonālajai metodei, kāds izvēlēsies injekciju, tableti vai plāksteri, un blakusparādības rodas no hormoniem, nevis no plākstera kā tāda.Salīdzinot ar tableti pat netiek uzlikts papildu slogs gremošanas sistēmai. Neviens normāls ārsts neizrakstīs hormonālo kontracepciju, ja tev ir 15 gadi un kniebies pa labi un pa kreisi. Hormonālā kontracepcija kā tāda ir paradzēta sievietēm, kuras ir attiecībās un ar vienu stabilu partneri. Bet pie tās nav iespējams tikt neaizejot pie ārsta. Tāpēc šeit apspriestā neuzticību plāksterim, liek noprast, ka ne tikai sīči skolās līdz galam nesaprot par kontracepciju. Papardes ziedam vajadzētu mācīt cik nozīmīgi ir atrast labu ārstu un vismaz reizi gadā apmeklēt ginekologu.Minēt, ka pārtrauktais dzimumakts nav kontracepcija arī ir muļķīgi, jo tā ir, ļoti nedroša un piemērota ne 15 gadniekiem, bet ir, un šeit ir apskatītas visas versijas. 10% iespējamība palikt stāvoklī ir diezgan acīmredzams drauds un bieds, galu galā ar seksu nenodarbojas 12 gados, labāk, lai par to izlasa bukletā, nevis par to nestāsta vispār, un tikai no drauga padzird, ka “ir baigi droši”

  Like

 6. Anonīms saka:

  Es vēl joprojām nesaprotu kādēļ LV nav pieejami prezervatīvu aparāti? Vai tas nebūtu gana brīvi pieejams veids kā nodrošināties ar mantiņām? Es domāju, ka prezrvatīvu firmām par to vajafzētu apdomāties…

  Like

 7. Neesiet muļķes saka:

  Saprotu, ka atbildību nedrīkst uzgrūst vien uz meitenes pleciem, bet, nu… better safe than sorry! Ieteiktu tām jaunietēm, kas nolēmušas uzsākt intīmo dzīvi, pašām par kontracepciju parūpēties, jo puiši mēdz mukt prom, bet meitenei nekur noziedēt tik viegli neizdosies. Īpaši, ja parakstās uz dažādiem gadījuma sakariem. Lielajām ballētājām jau bez prezervatīva citas metodes, izņemot pilnīgu atturēšanos, gan apspriest nevajadzētu, jo tā var ātri un viegli kādu STS sadzīvot… un labākajā gadījumā tā būs kaut kādas draņķa hlamīdijas, bet var gadīties arī kas nepatīkamāks.

  Meitenēm ar patstāvīgām attiecībām, kad viens otru iepazinuši gana, par to visu jāuztraucas mazāk. Te jau galvenais ir tas neapbērnošanās jautājums. Un kas gan ir tie nieka 8 eur mēnesī par hormonālajām tabletēm, kas nodrošina, ka menstruālās sāpes teju izzudušas, piņņu nav, nevēlamas grūtniecības ar ne. Ir jau vēl visādi riņķi, plāksteri un kas tik vēl ne.. ir, no kā izvēlēties!

  Viss jau ir vienkārši-
  Ja esi viegla, guli, ar ko pagadās, lieto prezervatīvus! Par to, ka ar tiem nav ērti un baudāmi, aizmirsti, jo, labāk ar neērtu gumiju, nekā ar gonoreju un dažādu citu draņķu kokteili pēcāk slimot, vai ne?
  Ja esi izveidojusi attiecības ar puisi, nu, liec viņam maksāt vai dalāt uz pusēm to naudiņu par ginekologa apmeklējumu un OK. Tā ir diezgan normāla prakse attiecībās.

  Like

  • anonims saka:

   Nepiekrītu, ka tā ir tikai pieaugušo lieta..cilveks aug, attīstās, pienāk pubertātes vecums, kad organisms to vienkārši pieprasa.
   Ieteikt izsargaties ar tabletem ir murgs, pirmkart katram meičukam izraksta citas, un summas ir palielas, bez tam tas butu sikums, bet ta var sačakarēt visu savu turpnāko dzīvi, paliekot neauglīga. Pašai bijusi pieredze ar tabletēm, jā, derēja kā aizsargasanas līdzeklis, jo 2mēnešu non stop bija menstruacijas, tad jau īsti nav jēgas. Lieki izmesta nauda, sačakarēta veselība. Plāksteri tiešām rada alergjijas, manuprāt, lielakajai daļai.
   Es domaju, ka sabiedrībā neko nevar mainit, vienmer ta ir bijis un bus, un tiešām ir cilvēki bez tām kapeikām, pat pieaugušie, ne tikai pusaudži. Turpinasies slimibas un nevelamas grutniecibas. ta tas viss rit jau sen, galu gala katrs savas laimes kalejs, visus nevar izmacit, audziniet katrs savu bernu.

   Like

 8. Jokdaris saka:

  100% rakstījusi ir sieviete/meitene. Caur prezervatīviem tiešām neko nevar just. Iespējams, ka ar tādu stumdīšanos pietiek pusaudža vecumā, bet ar laiku tomēr gribās kaut kādu kvalitāti. Un nē – es nelietoju parastus prežus, bet pērku tos no Japānas, kas ir pasaulē visplānākie.
  Visām sievietēm, kas uzskata, ka vīrieši muld, kad saka, ka neko nevar just, ieteiktu iegādāties sieviešu prezervatīvu un tad salīdzināt – kā bija.
  Kā arī par izvilkšanu – var jau nolikt, ka visi ir idioti utt, bet ja procentos ir rakstīts 90% gadījumu ir droši izvilkt, tad tā arī ir. Ar skaitļiem daudz nepastrīdēsies, var tos tikai “nodirst”.

  Like

  • Bufetniece saka:

   No Japānas, saki? Ahā.
   Problēma ar “izvilkšanu” nav 90%, problēma ir STS izplatībā (skatīt datus linkā, kas atrodas ieraksta pēdējā rindkopā).
   Protams, var jau spēlēt loteriju un gaidīt, ko izvilks – bērnu vai sifilisu.

   Like

 9. Anonīms saka:

  Muļķības, dažādus prezervatīvus un to izmērus var nopirkt jebkurā sexšopā. Šī ir reklāma. Turklāt sexšopos var iepirkties tikai no 18 gadu vecuma.

  Like

  • Bufetniece saka:

   Iesaku iegriezties Sexystyle un uzjautāt, ja mani izteikumi sniedz šaubas. Pirmajā stāvā var ieiet un iepirkties jebkurš, neatkarīgi no vecuma, vismaz tā bija pus gadu atpakaļ, kad tur strādāju. Protams, neesmu bijusi tur, lai pārjautātu, jo neizskatās, ka tur šī politika būtu mainīta.

   Like

 10. Zane saka:

  Jau gadiem lietoju spirāli, spirālei ar hormonāliem traucējumiem nav NEKĀDA sakara! Tabletes gan rīt nevajag, tām tiešām ir sekas.
  Par prezervatīviem un alerģijām. Mūsdienu pasaulē dzimst ĻOOOTI daudz alerģisku bērnu, tāpēc, ja agrāk no prezervatīviem bija alerģiska reakcija tik retumis, tad tagad – ka biezs. Man arī bija alerģija, tāpēc meklēju citus risinājumus, taču, piekrītu, ka laiki mainījušies un ir prezervatīvi no kuriem nav alerģija, diemžēl, lai to noskaidrotu, ir jāeksperimentē.

  Like

 11. Eron saka:

  Beļģijā jaunieši var iet uz medicīnas iestādēm un par velti saņemt prezervatīvus. Tā vienkārši. Un šis pasākums ir valsts sponsorēts.

  Like

 12. John Veritasium saka:

  Man tieši draudzene lūdzās lai iztiek bez preža. Nāksies viņai piekrista, ka sajūtas ir dauzd labākas.

  Like

 13. fakinsons saka:

  “Mēs dzīvojam pasaulē, kur vienīgais piedzīvojums ir drāšanās bez prezervatīva.(..) ..šī pasaule ir neglīta līdz vēmienam.” / F.Beigbeders

  Like

 14. Aizdevumiem saka:

  Ļoti saistošs raksts jauniešiem, par to vajadzētu runāt vairāk.

  Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Advertisements
BUFETE

Gāzes un nogāzes. Abas vajag.

Rotaļlaukums

Tas, kas kaut kur paslēpies.

Fredija Krūgera blogs

Cilvēkus var iedalīt divās kategorijās-tie, kuriem ir veselais saprāts un tie, kuri veido bezjēdzīgus blogus. Es ietilpstu otrajā kategorijā. Šis bezjēdzīgo vārdu kopums, jeb blogs ir subjektīvs un netiek galvots, ka tajā ir iespējams atrast jebkādas loģikas paliekas. Rakstu par lietām, kuras interesē, pat, ja tās līdz galam neizprotu.

kLab-rotrija

par un ap muzikālo pasauli un ne tikai.

loderiem.lv

loderēt ir forši!

Life

just another story

Live, Nerd, Repeat

Making life better through the perfect application of humor and nerdery

%d bloggers like this: